Fundacja Ronalda McDonalda i Powiat Warszawski Zachodni zapraszają dzieci na profilaktyczne badania USG -NIE NOWOTWOROM U DZIECI- w Ożarowie Mazowieckim

W dniach 30.09 i 1.10.2022 r. Fundacja Ronalda McDonalda będzie prowadzić w Ożarowie Mazowieckim kompleksowe badania ultrasonograficzne dla dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat, zamieszkałe na terenie Powiatu Warszawskiego Zachodniego.

Badania są bezpieczne, bezbolesne i bezpłatne.
    Celem badań USG jest dokładna ocena stanu narządów wewnętrznych oraz wykrycie ewentualnych odstępstw od normy. Badania są realizowane według standardów medycznych określonych dla tej grupy wiekowej przez Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne i wykonywane przez doświadczonych lekarzy – radiologów.
    Aby wziąć udział w badaniu USG należy zapisać dziecko, dzwoniąc pod numer tel. 721 805 875
    Zapisy będą przyjmowane 22,23 i 26.09.2022 w godzinach od 10:00 do 15:00 decyduje kolejność zgłoszeń.
    Udział w badaniu bez rejestracji nie jest możliwy.
    Liczba miejsc jest ograniczona. (70 osób w ciągu jednego dnia badania)

Lekarze będą przyjmować w ambulansie Fundacji, który stanie na parkingu przed Budynkiem Starostwa Powiatu Warszawskiego Zachodniego – Wejście C.
    Mobilna klinika Fundacji to unikalna stacja medyczna, składająca się poczekalni – rejestracji oraz dwóch gabinetów lekarskich, wyposażonych w nowoczesny sprzęt ultrasonograficzny.
    Czas potrzebny na badanie to około 15-18 minut. Każde dziecko przychodzi na wyznaczoną godzinę, aby wizyta była jak najbardziej komfortowa. Po zakończeniu rodzice otrzymują wyniki badań oraz ewentualne porady lekarskie.
    Z badań w ambulansie przez 16 lat działania programu skorzystało już ponad 76 000 dzieci.